Yüksel Caddesi’nde yine polis müdahalesi

31 Mayıs 2017, 17:47

Ankara Yüksel Caddesi'nde durum değişmiyor.

Ankara Yüksel Caddesi bugün de bir polis müdahalesine sahne oldu. İhraç edildikleri işlerine dönmek için başlattıkları açlık grevinin 76’ıncı gününde tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek eylemine polis sert müdahale etti.

22 Mayıs sabahı gözaltına alınan iki akademisyen ‘silahlı terör örgütü üyeliği’nden tutuklanmıştı.

Semih Özakça’nın dokuz gündür açlık grevinde olan annesi Sultan Özakça ile eşi Esra Özakça, KHK’yla ihraç edilen sosyolog Veli Saçılık ve Acun Karadağ, CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker ve Onursal Adıgüzel’in katıldığı destek eyleminde basın açıklaması yapmak istedi.

Aynı zamanda İnsan Hakları Anıtı etrafındaki ablukayı protesto etmek için basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis müdahale ederken, Özakça’nın annesi, eşi ve diğer eylemciler polis tarafından yerlerde sürüklenerek olay yerinden uzaklaştırıldı.

Yüksel Caddesi’nden Karanfil Caddesi’ne yaka paça sürüklenen eylemcileri kurtarmak isteyen milletvekili Ali Şeker’le polisler arasında arbede yaşandı.

Müdahale sonrası Yüksel Caddesi polis tarafından kalkanlarla kapatılırken, grup daha sonra Karanfil Caddesi’nde kısa bir açıklama yaptı.

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem