Yeni Akit yayın yönetmeni damadı tarafından öldürüldü

30 Mayıs 2017, 09:47

Yeni Akit genel yayın yönetmeni damadı tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesinin genel yayın yönetmeni Kadir Demirel, damadı tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Habertürk’ün haberine göre, Başakşehir’deki evinde damadı tarafından bıçaklanarak bacağından ve karnından yaralanan Kadir Demirel, tedaviye alındığı hastanede hayatını kaybetti. Araya girmeye çalışırken karın bölgesinden ağır yaralanan kızı 31 yaşındaki Esma Karanfil de aynı hastanede tedaviye alındı. Polis damat Cemil Yavuz Karanfil’i arıyor.

Kadir Demirel kimdir?

1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti.

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem