Saraylar Saltanatlar Çöker / Gül Baburer

26 Mayıs 2017, 10:00

SARAYLAR SALTANATLAR ÇÖKER

 

 

Farkında mısınız? Şu anda mecliste tek muhalefet yapabilen parti CHP.. Halkın umudu, faşizme karşı tek sığınacak liman konumunda.. MHP kendi kendini bitirdi.. Uzun zamandır her hangi bir varlık gösteremiyor.. HDP tutuklamalar, gözaltılar ve yargılamalarla savaşıyor… AKP’nin karşısında haksızlık ve hukuksuzluklara tek direnen CHP kaldı.. Başkanlığa gidecek yolda belki de yapılmak istenen buydu!

Ülke tam bir fikir kargaşası ve Cumhuriyet ilkelerine, yargıya, yürütmeye ve yasamaya yapılan karşı devrimle yüz yüze.. Ülkede terörizmi empoze edip  gündemi bunlarla meşgul ederek, istedikleri gibi organize oluyorlar.. Yavaş yavaş, adım adım..!

Bu ülkenin, bundan 15 yıl önce terör sorunu bitme noktasına gelmişti.. Savaş dağlarda bir iki cılız çatışma ile atlatılırdı.. Oysa şimdi şehirlere hatta mahallelere kadar indi.. Bu güvenlik zafiyetine sebep veren nedir? Yanlış oynanan oyunlar mı? Dış politikalarımızın rezilliği mi, sınırlarımızdan isteyen teröristin elini kolunu sallayarak geçip  cirit atabilecek kadar boş verilmiş ya da göz yumulmuş olması mı? İnsani yardım adı altında anlamsızca mülteci almak mı? Onlara ülkenin gerçek sahiplerinden daha çok hak ve hukuk vermek mi? Yoksa ülke siyasetini meşgul etmek, halka korku vermek ve meclisi devre dışı bırakıp istedikleri  gibi kararnamelerle ülke yönetebilme keyfini sürmenin  bir bahanesi mi?

Televizyonları açıyoruz FETÖ, kanal değiştiriyoruz FETÖ..! Yalnız bu FETÖ siyasi ayakta örgütlenememiş  ama ne hikmetse devletin tüm kurumlarında çaycı, odacı, memur olarak çalışmış.. Buna rağmen onları işe alan hükümet yetkilileri bir bebek kadar masum ve kandırılmış..! AKP dışında tüm ülke FETÖ’cülükla suçlanıyor..  Gerçek terör örgütü üyeleri elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçarken, solcu akademisyenler, memurlar, öğretmenler, polisler, askerler haklarında anlamsız suçlamalarla görevden alınıp vatandaşlık hakları bile gasp ediliyor..

Bu ülkenin terör kadar önemli sorunları var..! Ekonomi batmış.. Sanayi,ticaret, para akışı durmuş, bankalardan, kamu arazilerine, madenlere kadar varlık fonu adı altında dış sermayeye satılmayı bekliyor..! Ülkenin tarımı bitmiş, ihracat bitmiş..! Korkunç derecede kalabalık bir nüfus gittikçe dindarlaştırılıp söven sayan bir halk haline getirilmiş..! Üretmeyen,s adece televizyonlarda izlediği  Osmanlı dizileri ile kılıç kuşanan, Viyana kapılarına beline taktığı kılıç ve elindeki pompalı tüfekle dayanabileceğini sanan cahil cühelalarla dolmuş..!

Basın özgürlüğü yok, düşünce özgürlüğü yok.. Fikirler susturulmaya ,beyinler durdurulmaya çalışılıyor..! Mevcut duruma kim itiraz ederse terörist olmakla suçlanıp nitelik ve niceliğine bakılmaksızın hapishanelere gönderiliyor..!

En son bu ülkede İnsan Hakları heykelinin bile göz altına alındığı anları gördük..! Gezi’de piyano tutuklanmıştı, Referandum’dan sonra heykel..!

 

                                                                                                  Gül Baburer 

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

DİĞER YAZILARI

Sevginiz size mülk kazandıran bir duygu değildir / Ali Haydar Çavuş

Sevginiz size mülk kazandıran bir duygu değildir. Yeryüzündeki bütün canlıların özgürlükleri yaşam koşullarının temelini oluşturur....

21 Kasım 2017

Ma / Biz / Bahar Nare Kızıl

Ma/Biz!      Seyid Rıza Dersim Alevi toplumunun hafızasıdır! Bitirilmek istenen tarihidir! insansızlaştırılmak istenen coğrafyanın...

21 Kasım 2017

Mükemmel İnsan / Kerim Ersan

Mükemmel İnsan     Bir umut ışığı diyebileceğimiz iyi güzel bir insan profili var, bütün...

6 Kasım 2017

Osmanlı kayıtlarında yok denen Pir Sultan kayıtları / Hamza Aksüt

OSMANLI KAYITLARINDA YOK DENEN PİR SULTAN KAYITLARI   Aleviliğin en ünlü Hak aşıklarından olan Pir...

6 Kasım 2017

Barzaniciler’in Irak ve Suriye Notu / Onur Çetinkaya

Barzaniciler’in Irak ve Suriye Notu   Amerika, Suriye’de kara ordusu olarak kullandığı YPG eliyle güneye...

26 Ekim 2017

Copyright © 2017. Yeni Gündem