Otobüste tecavüz ettiği kadının yüzüğünü çaldı, mahkeme yüzük ‘imitasyon’ dedi cezayı indirdi.

30 Mayıs 2017, 10:19

Ankara’da özel halk otobüsünde bir kadına tecavüz eden İbrahim Tuncay’ın gasp ettiği yüzüğün imitasyon olması nedeniyle cezada üçte bir oranında ceza indirimi yapıldı.

 

 

Ankara’da, yaklaşık 5 ay önce özel halk otobüsünde bir öğretmene tecavüz edip zorla görüntüsünü çeken ve yüzüğünü gasp eden otobüsün şöförü İbrahim Tuncay’a 34 yıl 8 ay hapis cezası verilmişti.

Tuncay’a ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 17 yıl, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 6 yıl, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan 4 yıl, ‘tehdit’ suçundan 1 yıl, ‘yağma’ suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

 

İMİTASYON OLDUĞUNU BİLSE ALMAZMIŞ

 

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, mahkemenin gerekçeli kararında, yağma suçundan verilen cezada, kadının yüzüğünün 20 TL olması nedeniyle üçte bir oranında indirime gidildiği anlaşıldı. Tuncay’ın yüzüğü imitasyon olduğunu bilmeden değerini fazla zannederek aldığı ve yüzüğün değerinin 20 TL olduğu anlatılarak, “Mağdurenin yüzüğün değerinin 20 TL civarında olduğunu söylemesi karşısında malın değerinin az olduğu, bu durumun sanığın lehine değerlendirilmesi gerektiği” ifade edildi. Bu nedenle cezada üçte bir oranında indirime gidildi.

Etiketler: , ,

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem