Oruç tutmayanlara meydan dayağı

29 Mayıs 2017, 12:00 soL haber

Oruç tutmayanlara ilk saldırı haberi Mudanya’dan geldi.

 

Mudanya İDO iskelesindeki Tadında Anadolu isimli lokantada yemek yiyen baba ve oğul, oruç tutmadıkları gerekçesiyle 4 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

soL haber portalının aktardığına göre; lokantada yemek yiyen baba ve oğul yanlarından geçerken imalı şekilde “afiyet olsun” diyen gericilere, tepki gösterdi. Seferi olduklarını ve bu yüzden oruç tutamadıklarını söyleyen yurttaşlara gericiler tarafından “O zaman öyle milletin gözü önünde yemeyeceksiniz” yanıtı geldi. Yemek yedikleri için sataştıkları baba ve oğula su atarak tacizde bulunan gericiler daha sonra yumruklu saldırıya geçti. Yumruklama sonucu babanın burnunda kanama olurken, oğlunun yüzünde de morluklar oluştu.

Saldırganların “siz bizim kim olduğumuzu biliyor musunuz” naraları ile olay yerinden uzaklaştığı ve saldırıya uğrayan yurttaşların şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

 

“BEN ŞAHİTLİK EDERİM ŞİKAYETÇİ OL”

Öte yandan mekan sahibi hem müşterileri olan hem de kendi yerlerinde saldırıya uğrayan yurttaşlara yardım bile etmezken, yaşananlar olay yerinde bulunan bir yurttaş tarafından kayda alındı. Bir yurttaşın ısrarla “şikayetçi ol ben şahitlik” ederim demesine rağmen burnu kanayan baba şikayetçi olmadı.

İşte o görüntüler:

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem