Mecliste haremlik-selamlık iftar

25 Mayıs 2017, 09:32

“Laiklik yeni anayasada yer almamalı” çıkışı ile Laiklik karşıtı görüşleriyle bilinen Meclis Başkanı Kahraman, biri sadece kadınlara olmak üzere iki ayrı iftar verecek. Ana binada yaptırılan 350 kişilik mescit de ramazanda açılacak.

 

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Ramazan ayında vereceği iftar yemekleri için milletvekillerine duyuru yaptı. Vekillere gönderilen davetiyelerde biri kadın diğeri de erkek vekiller olmak üzere iki ayrı iftar yemeği verileceği belirtildi. Kahraman’ın 14 Haziran’daki iftardan bir hafta önce de 7 Haziran Çarşamba günü de kadın vekillere ayrıca bir iftar vermesi “Meclis’te haremlik-selamlık iftar” yorumlarına neden oldu. İktidar kulisi ile grup toplantı salonu altında kadınlar için ayrı bir bölümü bulunan 350 kişilik mescit de ramazanda hizmete açılacak.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, milletvekillerine gönderdiği iftar davetinde ilginç bir ifadeye yer verdi. Davette 57 yıllık TBMM ana binasının tadilatlara karşın artık ihtiyaçları karşılamadığını ileri süren Kahraman, “Muhakkak ki Gazi Meclisimiz, devletimiz ve misyonumuzla mütenasip güzel bir binaya kavuşmalıdır” dedi.

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem