Kadıköy’deki tecavüzcüden akıl almaz savunma: “Asıl ben şikayetçiyim”

22 Mayıs 2017, 08:43

Kadıköy Osmanağa Mahallesi’ndeki bir işhanında geçtiğimiz cuma günü genç bir kadına tuvaleti göstermek için yardım etme bahanesiyle tecavüz eden 17 yaşındaki garsonun adliyedeki ifadesi insanların sinir uçlarını zorladı.

 

Nöbetçi savcıya ifade veren H.A. isimli zanlı, “Suçlamayı kabul etmiyorum. İşyerine gelen P.K. tuvaleti sordu. Bizim özel olarak kullandığımız lavaboya götürmek için alt kata indik. P.K. lavaboya girdi, ben de televizyonu açıp maç izlemeye başladım. Tuvalete girince kapıyı aralık bıraktı.” diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre H.A olaya dair anlatımını şöyle sürdürdü:

“Sonra bir ayak hareketi ile kapıyı tam açtı. Sonra pantolonu ve iç çamaşırı dizlerinde olduğu halde yanıma gelerek beni öptü ve ‘hadi sevişelim’ dedi. 1-2 dakika hareket ettikten sonra ben istemediğimi söyledim. Kendisine zorla tecavüz etmedim. Asıl kendisi beni zorlamış ve bana tecavüz etmiştir. Arkamdan gelerek tekrar masaya oturdu. Telefonla erkek arkadaşını aradı. Telefonu bana verdi. Karşıdaki şahıs, ‘Ben şu anda Hasanpaşa Karakolu’ndan arıyorum. Tecavüz etmişsin. Olayın adliyeye intikal etmesini istemiyoruz. 500 lira verirsen şikayetçi olmayacağız’ dedi. Ben de, param olmadığını söyleyerek teklifi kabul etmedim. Suçsuzum. Asıl ben şikayetçiyim.”

Tutuklandı

Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen H.A., ‘Nitelikli Cinsel Saldırı’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem