İnanılmaz olay! 4400 metreden düştü ve ölmedi

24 Mayıs 2017, 15:39

Mucizeleri herkes sever. Dinlemek de anlatmak da çekicidir. 1999 yılında Joan Murray adlı bir kadının 4400 metreden düşüp ölmemesi de mucizevi bir tesadüftür.

Sky Diving (Gökyüzü dalış) yani Serbest Paraşüt yapan Joan Murray, 4400 metreden atlıyor. Ancak paraşütü açılmıyor. Yedek paraşütü de açıldığı gibi sönünce Murray saatte 128 km hızla yere çakılıyor.

İmkansız gibi görünse de Joan Murray ölmüyor. Nasıl mı?

Kadıncağız ateş karıncalarının yuvasının üstüne düşüyor. Ateş karıncaları ilginç canlılar ki yeni doğmuş buzağı yavrularının solunum yollarına saldırıp öldürdükleri vakalar bile rapor edilmiş. Bulunduğu bölgeyi sel bastığında birbirine kenetlenip canlı bir sal oluşturuyor, kendilerini tehlikede hissettiklerinde direkt saldırıya geçiyorlar. Zehirli ve doğada görülebilecek en karmaşık sürü davranışına sahip bu canlılar istemeden Joan Murray’in hayatını kurtarıyor.

Bu çılgın yaratıklar yuvalarına düşen kadını ısırıyorlar. Yüzlerce karınca aynı anda ısırınca, vücut şoka girerek adrenalin salgılamaya başlıyor. Bu durum Murray’in kalbini çalıştırıyor.

Joan Murray iki hafta komada kalıyor, 17 kan nakli ve 20 estetik müdahale sonrası hayatına devam ediyor.

Hikaye burada bitmiyor tabi; fizik tedavisi devam eden cesur Murray, 2001 yılında 37. Atlayışını gerçekleştiriyor.

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem