Bu ülkede artık hiç bir şeye şaşırmıyorum / Gül Baburer

1 Temmuz 2017, 09:33

BU ÜLKEDE ARTIK HİÇ BİR ŞEYE ŞAŞIRMIYORUM

 

Adalet Yürüyüşü’nün menziline  varmasına  günler kala tehditler, akıl sınırlarını zorlayan uygulamalar iyice tavan yaptı..

Ülkenin ana muhalefet partisi lideri, sokaklarda anayasal hakkımız olan barışçıl toplantı ve gösteri yapma hakkını kullanıyorken, sarayda öfke nöbetleri, yandaşların elinde mikrofon yaptıkları ali kıran baş kesen açıklamaları, Kılıçdaroğlu’nun geçeceği yola mermi bırakılması, kalacağı alana gübre dökülmesi…

Eğitim Bir-Sen gibi, ülkenin gelecek nesillerini eğitmek ve çağdaş Türkiye’nin temelini inşa edecek öğreticilerin çıkıp ”gerekirse tatile çıkan üyelerimizi çağırır, meydanları size dar ederiz… Cezaevlerinde hainleri barındıracak çok sayıda yer var!” gibi densiz ve buram buram yalakalık kokan ifadeleri..!

Bahçeli’nin kraldan çok kralcı olup ”Erdoğan’a yönelik kötü muamele tüm Türkiye’ye yapılmıştır..” diye Erdoğan’nın sözcülüğünü üstlenmesi..!

Eyy, Bahçeli kapat tabela partini git sarayda danışmanlık yap derler adama !

Suriye bataklığında AKP’nin yanlış dış siyasetinin sonucu sınırımızda neredeyse kurulmak üzere olan bir tampon bölgeyi önleyebilmek için Afrin’i bombalayıp duruyoruz..  PYD ‘nin o bölgeye yerleşmesini engellemek için diğer terör örgütleri ile anlamsız iş birliği içerisinde girip işi iyice çıkmaza soktuğumuz yetmezmiş gibi, o bölgenin halkını mülteci olarak kabul edip 3 milyon Suriye’li vatandaşa kapılarımızı açıp ülkemizde avare avare gezdirip, onların terk ettiği topraklara PYD’nin yerleşmesine biz imkan tanıdık..!

Hala bile geç sayılmayacak bir kararla tüm mültecileri tekrar kendi ülkelerine gönderip, Türk askeri yerine eli silah tutan Suriye vatandaşlarını eğitip orada kendi topraklarını savunmak için cepheye sürmeliydik..!

Adamlar Akdeniz kıyılarında deniz ve nargile keyfi yaparken Mehmetçik onlar için o bataklıkta mücadele vermek zorunda kalmazdı..!

Bütün bunlar olurken Genel Kurmay Başkanımız Hulusi Akar neredeler? Her gün bir birlikte asker yemekten zehirlenme vakası yaşarken, ordunun başındaki adamı olay yerinde gören oldu mu?

En son bilinen mutfağına bile hakim olamayan ordunun Genel Kurmay başkanı  Siirt’in en sakin sessiz ilçelerinden biri olan Tillo’da bayram namazı kılıyordu..! Zaten kendisi 15 Temmuz ‘kontrollü darbe girişiminde’ esir düşmüştü hatırlarsanız, sonrasında boynunda kemer izi ile çıkıvermişti meydanlara..!

Sn. Akar, darbede esir düşüyorsunuz, askerleriniz tugay tugay zehirleniyor, Afrin’de bombalama sürerken siz konuya ne kadar hakimsiniz?

Siyasi tabirle bankamatikçi bir Genel Kurmay başkanımız mı var?

Yoksa Sarayda ikamet eden Sn. Erdoğan Başkomutan olarak mı süreci idare ediyor ?

Anlayacağınız ben artık bu ülkede hiç bir şeye şaşırmıyorum..!

 

                                                       Gül Baburer

 

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

DİĞER YAZILARI

Ma / Biz / Bahar Nare Kızıl

Ma/Biz!      Seyid Rıza Dersim Alevi toplumunun hafızasıdır! Bitirilmek istenen tarihidir! insansızlaştırılmak istenen coğrafyanın...

21 Kasım 2017

Mükemmel İnsan / Kerim Ersan

Mükemmel İnsan     Bir umut ışığı diyebileceğimiz iyi güzel bir insan profili var, bütün...

6 Kasım 2017

Osmanlı kayıtlarında yok denen Pir Sultan kayıtları / Hamza Aksüt

OSMANLI KAYITLARINDA YOK DENEN PİR SULTAN KAYITLARI   Aleviliğin en ünlü Hak aşıklarından olan Pir...

6 Kasım 2017

Barzaniciler’in Irak ve Suriye Notu / Onur Çetinkaya

Barzaniciler’in Irak ve Suriye Notu   Amerika, Suriye’de kara ordusu olarak kullandığı YPG eliyle güneye...

26 Ekim 2017

Onurca-2 / Onur Çetinkaya

Onurca-2   Tecrübeme dayanarak söyleyebileceğim tek şey var dine dair, o da; kutsallarımızı anlatarak prim...

23 Ekim 2017

Copyright © 2017. Yeni Gündem