8 aydır kayıp çocuğunu arayan anne canlı yayında itiraf etti: ‘Kızımı öldür’ dedim

31 Mayıs 2017, 10:20 Hürriyet

Afyon’da 8 ay önce kaybolan 16 yaşındaki Hatice T. hakkında canlı yayında şok eden bir gelişme yaşandı. Fox Tv’de yayınlanan ‘Kaybolan Çiçekler’ programıyla bir anda Türkiye’nin gündemine oturan Hatice T. ‘nin annesi Fadime T. sakladığı gerçeği canlı yayında açıkladı: “Soner kızımı kaçıracağını söyledi, ben de öldür dedim.”

 


Hürriyet’in haberine göre, anne Fadime, baba Ali, ağabey Arif ve abla Gülsüm T, aylardır 16 yaşındayken kaybolan Hatice T’den gelecek mutlu bir haberi bekledi. Hatice T.’nin ortadan kaybolması olayında şüpheliler listesinin en başında Soner Aktaş vardı. Sürekli çelişkili cümleler kuran Soner Aktaş’ın, anne Fadime T. ile yaptığı yoğun telefon görüşmeler ortaya çıkmıştı. O görüşmelerin açığa çıkmasının ardından söz vermesine rağmen Soner Aktaş, Kaybolan Çiçekler programına gelmedi.

 

“SONER KIZIMI KAÇIRACAĞINI SÖYLEDİ, BEN DE ÖLDÜR DEDİM”

 

Anne Fadime T.’ ise akıllara durgunluk veren bir itirafta bulundu. Kaybolan kızı için günlerdir gözyaşı döken anne, Soner Aktaş ile aralarında geçen konuşmayı da ilk defa canlı yayında açıkladı. Anne Fadime T., Soner’in kendisine “çocuk öldü, seni de öldüreceğim” dediğini, 7 Ekim Cuma günü ise kızını öldüreceğini söylediğini anlattı. Bunlarla sınırlı kalmayan anne Fadime T. “Soner, kızımı kaçıracağını söyledi, ben de öldür dedim, bildiklerimi anlatmadım çünkü Soner beni öldürmekle tehdit etti” dedi. Açıklamaların üzerine Şuhut savcılığının talimatıyla anne Fadime T. gözaltına alındı.

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem