4.sınıf ders kitaplarında ‘Başkomutan Erdoğan’

6 Eylül 2017, 10:31

Yeni müfredattan Atatürk’ü ve evrim teorisini çıkartan, cihatı ibadet olarak sunan Milli Eğitim Bakanlığı, Başkanlık sistemini “yeni sistem, yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını da tahkim etmiştir” propagandasıyla 9 yaşındaki çocukların ders kitaplarına soktu.

 

Cumhuriyet’ten Ozan Çepni‘nin haberine göre, Erdoğan’ın 15 Temmuz’da “sokağa çıkın” çağrısına ilişkin “Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla inancını, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere ülkemizin her yerinde milyonlarca insan sokaklara döküldü, darbe tehdidi gelebilecek yerleri kuşattı. O gece Çanakkale ruhu yüzyıl sonra yeniden canlandı ve tarihe altın harflerle geçen bir direniş, diriliş, yükseliş öyküsüne hayat verdi. Aziz milletimizin demokrasisine, bağımsızlığına, bayrağına, vatanına sahip çıkmasının ifadesi olan bu zafer, Çanakkale’de yazılan, Milli Mücadele’de tekrar eden bir destanın devamıdır ” ifadeleri kullanıldı.

AKP’nin “Demokrasi nöbeti”ne de yer verilen kitapta, KHK ihraçları ve yaşananlar ucu açık şekilde “Hükümetimiz, aziz milletimizin desteğiyle geri püskürtülen bu hain darbe girişiminden sonra, FETÖ terör örgütüne yönelik mücadelesini genişleterek, darbeci hainlerin ve onlarla işbirliği yapanların süratle adalete teslim edilmesi sağladı. Devlet ve toplum hayatımızın FETÖ terör örgütünden temizlenmesine yönelik mücadele devam ediyor” ifadeleri ile yer aldı.

 

YENİ HABERLER

Copyright © 2017. Yeni Gündem